• Aktualności

          • Poznajemy siebie

               Wydaje się nam, że się dobrze znamy. Umiemy o sobie wiele powiedzieć.  Najtrudniej jednak było nam wymienić swoje zalety i wady.
                 Postanowiliśmy wykonać drzewo naszych wad i zalet. Czerwone listki to nasze wady , zielone natomiast symbolizują nasze zalety.  Jak skończyliśmy nasze drzewo to okazało się, że mamy tyle samo wad co zalet. Najważniejsze jest to,  że widzimy je u siebie i kolegów. Tak na marginesie dodamy, że nad wadami postanowiliśmy pracować, by było ich coraz mniej.

            Małgorzata Pacholczak

        • Poznajemy siebie
        • Wycieczka klasy VII do skansenu fortyfikacyjnego
          • Wycieczka klasy VII do skansenu fortyfikacyjnego

            Dnia 27 września 2019 r. odbyła się wycieczka do skansenu fortyfikacyjnego w Wałczu, w której uczestniczyli uczniowie klasy siódmej wraz z opiekunami - wychowawcą p. Przemysławem Rychlikiem oraz nauczycielem historii p. Wojciechem Kułaga.
            Po umocnieniach Wału Pomorskiego grupę oprowadzała Pani przewodnik z "Grupy Warownej Cegielnia". Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję na poszerzenie wiedzy z okresu II wojny światowej, a zwłaszcza z przebiegu walk na terenie Pojezierza Wałeckiego. Udostępniony do zwiedzania jest duży schron bojowy dla broni maszynowej, obserwatora i piechoty, w którym to uczestnicy wycieczki mogli poznać życie codzienne żołnierzy. Największy entuzjazm u uczniów wzbudziła możliwość obejrzenia z bliska pojazdów wojskowych wykorzystywanych na polu walki.Dzieci mogły wejść do środka i dotknąć elementów wyposażenia. Takie żywe lekcje historii prowadzone przez pasjonatów są nieocenionym doświadczeniem dla każdego.

            Wojciech Kułaga

          • Poznajemy polskie góry

                   Przy okazji poznawania gór postanowiliśmy w jakiś sposób wykorzystać kamienie leżące wokół nas. Każdemu z nas przytrafiło się pogubić pionki do ulubionej planszówki. Stwierdziliśmy, że można właśnie  z małych  kamyczków wykonać oryginalne i niepowtarzalne pionki do gier. Pędzle poszły w ruch.  Oprócz tego oglądaliśmy atlasy z rodzajami skał oraz okazy ze skamieniałościami.
                 Takich pionków jak my to nie ma nikt. 

            Małgorzata Pacholczak

        • Poznajemy polskie góry
          • PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW

            Uczniowie klasy IV w roku szkolnym 2019/2020 realizują Program Domowych Detektywów. Jaś i Małgosia na tropie. To działania profilaktyczne przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Jest utrzymany w konwencji nauki poprzez zabawę.
            Główne cele programu:
            - opóźnienie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgną po alkohol, czyli opóźnienie tzw. inicjacji alkoholowej;
            - zmniejszenie spożycia alkoholu przez młodych ludzi, którzy już próbują pić;
            - ułatwienie współpracy pomiędzy nauczycielami a rodzicami uczniów.

          • NARODOWE CZYTANIE

                     W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. "Narodowe czytanie". Akcji patronuje para prezydencka. W tym roku do wspólnego czytania wybrane zostały nowele polskie. 
            9 września społeczność szkolna spotkała się, by wysłuchać fragmentów noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka". Wśród czytających byli uczniowie oraz rodzice. Odczytanie noweli poprzedziła prezentacja multimedialna na temat istoty akcji oraz biografii Bolesława Prusa przygotowana przez uczennice kl. VI. Za rok również spotkamy się na "Narodowym czytaniu".

            Anna Kowalska

        • Ostatnie wspomnienie wakacji w III klasie
          • Ostatnie wspomnienie wakacji w III klasie

            Minęły wakacje i naszą przygodę z nauką w III klasie rozpoczęliśmy od wspomnienia najlepszych chwil jakie przeżyliśmy w trakcie wakacji. Pierwszym naszym zadaniem było skojarzenie koloru z elementami wakacyjnymi . Jednogłośnie stwierdziliśmy, że kolor żółty to – m. in. słońce, piasek, słoneczniki, kwitnący rzepak, kolor niebieski kojarzy się nam z: jeziorem , morzem, niebem, natomiast zielony to trawa, liście na drzewach, niedojrzałe jeszcze jabłka , gruszki w sadzie.
            Na podsumowanie zajęć związanych z wakacjami każdy z nas narysował swoje wymarzone wakacje. Wówczas puściliśmy wodze naszej fantazji i było wesoło!!!!

          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 POD HASŁEM „PRZERWANY MARSZ”

                      2 września 2019 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, tym razem w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość miała charakter patriotyczny. Uczestniczyli w niej wyjątkowi goście: Anna Wróbel, Teresa Kurowska, Alicja Hauzer, Irena Pacocha– Polskie Dzieci Wojny (urodzone przed 8 maja 1945 r.). 
                   Nasi uczniowie wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 wraz z zaproszonymi gośćmi. Przekroczenie progu naszej szkoły przez przedstawicielki wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończyło ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat wojny zabrało im beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku. Wchodząc do naszej szkoły udowodniły, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, że dzięki temu, co one przeżyły, dzięki temu, że wytrwały, nasi uczniowie mogą spokojnie rozpocząć edukacje pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów. Spotkanie to było próbą podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie i za to, co robili dla Polski.

        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 POD HASŁEM „PRZERWANY MARSZ”
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego kl.VII i VIII
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego kl.VII i VIII

            Pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej, którzy zaczynają nowy etap w swoim życiu. Był to dzień pełen wspomnień, radości i wzruszeń. Padło wiele pięknych i ciepłych słów z ust nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Absolwentom życzymy wielu sukcesów!

          • WYCIECZKA KLASY II DO PIŁY

                   Dnia 04.06.2019 roku w ramach obchodów Dnia Dziecka klasa II wybrała się z wychowawcą na wspólne świętowanie. 
            Uczniowie spędzili aktywnie czas w Aqua Parku w Pile, po czym udali się na seans filmowy do Kina Helios na film pt DETEKTYW PIKACHU.
            Po seansie poszli na przekąskę, a na deser skosztowali pysznych lodów. 
            Niby niewiele, a dzieci bardzo zadowolone.

            Kamila Armuła

        • WYCIECZKA KLASY II DO PIŁY
        • GMINNE  BIEGI  PRZEŁAJOWE
          • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

            24 maja 2019r. III miejsce 🏆 drużynowo w Gminnych Biegach Przełajowych zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie : Sz. Kądej, M. Kądej, H. Golsztajn, W. Dudzińska, O.Pińkowska, T. Zaremba, O. Bogusław, J. Samorek, A. Konta oraz indywidualnie II miejsce A. Kubowicz i I miejsce P. Kałamaja.
            Gratulacje!!!👏👏👏👍
            Dziękujemy za zaproszenie i organizację NSP w Szwecji

          • Wycieczka klasy II, III i IV do Poznania 

                     Dnia 22.05. klasy II, III oraz IV były na wycieczce edukacyjno- rekreacyjnej w Poznaniu.
            Pierwszą atrakcją były warsztaty rogalowe w Muzeum Rogala, połączone z oglądaniem koziołków i słuchaniem hejnału Poznania o godzinie 12.00
            W trakcie tych warsztatów dzieci poznały historię związaną z powstaniem rogali świętomarcińskich, poznały etapy robienia rogali, mogąc aktywnie uczestniczyć w wyrabianiu ciasta, krojeniu go, a także formowaniu samych rogali. Na koniec każdy z uczestników warsztatów mógł spróbować takiego wypieczonego rogala oraz otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach.
            Kolejnym punktem programu było Muzeum Czekolady, gdzie wszystkie dzieci poznały historię związaną z odkryciem ziaren kakaowca i produkcją czekolady oraz samodzielnie wykonały swoją własną tabliczkę czekolady.
            Po warsztatach udaliśmy się na obiad oraz deser. Ostatnim punktem programu był spacer po Starym Rynku, robienie sobie pamiątkowych zdjęć oraz kupowanie pamiątek. 
            Dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

            Kamila Armuła
             

        • Wycieczka klasy II, III i IV do Poznania 
        • IX Gminny Konkurs Matematyczny "MAŁY PITAGORAS"
          • IX Gminny Konkurs Matematyczny "MAŁY PITAGORAS"

            21 maja 2019r. odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny "MAŁY PITAGORAS"dla klasy IV-VIII.

            Sukcesy uczniów:
            I miejsce - Katarzyna Piwowarska (kl. VIII)
            III miejsce - Samuel Praźmo (kl. VIII)


            Wielkie brawa również dla pozostałych członków reprezentacji naszej szkoły: Kseni Srebrzyńskiej, Radosława Nawojczyka, Aleksandry Konty, Jakuba Samorka, Hanny Ogrodowskiej, Tomasza Zaremby, Darii Czyżak oraz Fabiana Puściona.
            Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA W ZDBICACH

                   Tradycyjnie 10 maja delegacja z naszej szkoły wraz z szkolnym Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w obchodach 74 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Wieczornica Patriotyczna odbywała się w Zdbicach.

            Przemysław Rychlik

        • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA W ZDBICACH
        • Grupa artystyczna Rekonstrukto w naszej szkole
          • Grupa artystyczna Rekonstrukto w naszej szkole

            17 maja 2019 r. w naszej szkole gościła grupa artystyczna Rekonstrukto.
            Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wzięliśmy udział w oryginalnej lekcji historii upamiętniającej dążenia niepodległościowe. Mieliśmy okazję obejrzeć stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) i kolekcję repliki broni używanej przez powstańców w I wojnie św. Opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę była bardzo pouczająca i ciekawa.

        • „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”
          • „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”

            Dzisiaj (03.04.2019r) w ramach programu profilaktycznego „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie klasy VII zostali zapoznani ze skutkami wynikającymi z zażywania substancji psychoaktywnych. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli. Ćwiczenia z użyciem gogli dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności (poruszanie się po drodze, przybijanie „piątki” , rzuty do celu czy pisanie) po spożyciu alkoholu lub narkotyków.
            Dziękujemy pani Barbarze Stankiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałczu za ciekawą i niezwykle pouczającą lekcję.

          • Dzień Kreatywności

                 1 kwietnia to będzie w naszej szkole kolejny Dzień Kreatywności, uczniowie przychodzą bez plecaków, a lekcje będą odbywały się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, gdzie uczniowie wykażą się umiejętnością pracy w grupie, pomysłowością, wykorzystaniem wiedzy w praktyce i będą dzielili się wiedzą, a wszystko podczas dobrej zabawy.

            Agnieszka Wróbel

        • Dzień Kreatywności
        • Międzynarodowy Dzień Gofra
          • Międzynarodowy Dzień Gofra

            W roku 2019 Międzynarodowy Dzień Gofra przypadał na 25 marca. Uczniowie Naszej szkoły świętują ten dzień trzy dni później 28 marca😊
            Smaczne gofry dla dzieci wypiekały prężnie działające mamy.

            Dzień Gofrów wywodzi się ze Skandynawii, mieszkańcy tego regionu mają wręcz obsesję na temat tych słodkości. Same gofry znane były już w średniowieczu i mimo upływu setek lat, nadal trudno się im oprzeć...

          • Powiatowa Giełda Zawodoznawcza

                    28 marca uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą i nauczycielem doradztwa zawodowego uczestniczyli w Powiatowej Giełdzie Zawodoznawczej zorganizowanej w WCK przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Wałczu. Odwiedzili wałeckie szkoły uczestniczac w Dniu Otwartym, uzyskali informacje na temat kierunków kształcenia i zasad rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020. Wszyscy już się zdecydowali na swoją ścieżkę kariery zawodowej. Życzymy powodzenia i sukcesów.

        • Powiatowa Giełda Zawodoznawcza
        • Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Wałcz
          • Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Wałcz

            27 03.2019r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie:W. Dudzińska, O.Pińkowska, M. Sieradzka, O. Kapczyńska, M. Tutaj, K. Piwowarska, E. Kowalska. wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Wałcz. Dziewczęta walczyły z zaangażowaniem do ostatniego punktu, ale niestety nie udało nam się awansować do połfinału.Jak się później okazało przegraliśmy z dwiema najlepszymi drużynami tego turnieju.